Tom Kenyon
Tom Kenyon's work in brain/mind
re-education is a scientifically based
art form that transforms consciousness
in rapid and elegant ways.
Polskie Archiwum

Wkraczając w Burze Słoneczne

Uwaga: Ta wiadomość związana jest z Ciałem KA (termin ze starożytnej egipskiej alchemii),  i omawia w jaki sposób można wykorzystać to wyjątkowe ciało energetyczne do czerpania energii  wznoszenia w czasie zwiększonej aktywności słonecznej. Dla osób niezaznajomionych z KA – ciało KA jest to Wasze “niewidoczne” drugie ciało, które ma ten sam kształt i rozmiar jak ciało fizyczne. To ciało energetyczne, które otacza ciało fizyczne i jednocześnie przenika je. To ciało energetyczne czasem określane jest jako eteryczny lub też duchowy bliźniak. KA odpowiada temu, co nazywamy tworem Chi w  niektórych tradycjach (taoizm) i ciałem pranicznym lub  eterycznym, w niektórych tradycjach joginicznych. Ze swej natury, KA może wchłonąć w siebie, a potem w ciało fizyczne bardzo pozytywne energie, które przyspieszają czyjąś duchową ewolucję.

Jak wskazano we wcześniejszym komunikacie z dnia 3 stycznia 2011 r., weszliście w okres zwiększonej aktywności słonecznej. Gorąco zachęcaliśmy do uważnego przeczytania tamtej wiadomości, „Połącz się z wiatrem słonecznym”, aby zrozumieć głębsze poziomy tego co teraz będziemy omawiać.

W tej chwili następuje okres jeszcze większego nasilenia aktywności słonecznej i galaktycznej, w którym magnetosfera Ziemi uderzana jest coraz silniejszymi strumieniami energii słonecznej.

Dostrzeżecie coraz większą liczbę słonecznych rozbłysków i ich zmienność, co w takiej formie jest bardzo nietypowe. Te fluktuacje są powodowane siłami wewnętrznymi Słońca, jak również przez strumienie energii z Centralnego Słońca Galaktyki. Do tego złożonego obrazu oddziaływań należy dodać interakcje z intensywnymi strumieniami energii z głębokiej przestrzeni kosmicznej. Czynniki te wpływają na kształt pola magnetycznego waszego Słońca, które wydaje się być skręcone i  wykrzywione, a wszystko to bezpośrednio wpływa na pole magnetyczne Ziemi i pola magnetyczne waszych ciał. Przy zwiększonej aktywności słonecznej tego typu, widać coraz większe anomalie pogodowe, jak również zwiększoną aktywność sejsmiczną i wulkaniczną Ziemi.

Nie skupiamy się w tym przekazie na fizycznych aspektach oddziaływania aktywności słonecznej, ale na jej oddziaływaniach emocjonalnych i duchowych. Jak powiedzieliśmy w naszym przekazie „Połącz się z wiatrem słonecznym”, ten typ słonecznych wahań zwiększa emocjonalną niestabilność i nieracjonalne zachowania. Wielu z was bez wątpienia dostrzega swoje poirytowanie pojawiające się bez jakiegoś szczególnego powodu. Przy tego typu zmianach aktywności słonecznej często dochodzi też do zaburzeń snu.

Jako że wkroczyliście w tą wzmożoną fazę burz słonecznych, mamy dwie propozycje, które pozwolą Wam na przejście przez te podwyższone poziomy energetyczne. Pierwszy z nich jest najprostszy i jest dokładnie omówiony w naszej wiadomości „Połącz się z wiatrem słonecznym”, więc nie będziemy omawiać go tutaj. Druga metoda pozwala koić swoje fizyczne ciało poprzez element wody. Mamy tu na myśli część jeszcze innego przekazu zatytułowanego „Medycyna Światła”. Dzięki tej metodzie można energetyzować wodę z określoną intencją, ze swojego ciała eterycznego BA lub świętej duszy. Przekaz ten dotyczył ochrony przed wirusami, bakteriami i radioaktywnością. Kierujemy Was do tego przekazu abyście zrozumieli tą metodę dokładnie.

W takim zastosowaniu Medycyny Światła, będziecie energetyzować wodę z intencją ukojenia swojego ciała fizycznego, tak żeby było w stanie dostosować się do niekonsekwentnego charakteru zmian fal energii słonecznej. Idealnym czasem na działanie Medycyny Światła jest pora przed snem. Medycyna Światła, przez element wody komunikuje się z wewnątrzkomórkowymi i międzykomórkowymi płynami waszego ciała, wywierając działanie uspokajające i równoważące.

Wprowadzenie Medycyny Światła przed cyklem odpoczynku będzie miało bardzo korzystny wpływ na Ciebie właśnie podczas odpoczynku i podczas następnego cyklu aktywności. Mówimy “cykl odpoczynku” a nie sen, ponieważ dla wielu z was, sen jest to teraz bardzo dyskusyjne pojęcie, ponieważ jest coraz częściej zakłócany lub przerwany. Proponujemy podczas tych cykli odpoczynkowych zrezygnować z nastawienia się do snu jaki znacie. Jeśli zaakceptujecie nowe okoliczności może się okazać, że efektywnie zregenerujecie się w krótszych okresach głębokiego relaksu.

Kiedy obudzicie się w nocy lub kiedykolwiek odpoczywacie, proponujemy zastosowanie metody, o której wspominamy w “Połącz się z wiatrem słonecznym” do naenergetyzowania ciała KA. W chwili przebudzenia możecie wykorzystać okazję do naładowania swojego KA

Korzystając z tej metody zauważycie, że możecie zregenerować się i doenergetyzować się w krótszych okresach czasu niż możliwe to było w przeszłości.

Jest również trzecia metoda, którą chcielibyśmy zaproponować tym z Was, którzy są bardziej zaawansowani w rozumieniu swojego KA.

 

Mikro-tunele czasoprzestrzenne

Twoje ciało KA przenika twoje ciało fizyczne i ma ten sam kształt i wielkość co forma fizyczna. Nie ma części twojego ciała fizycznego, które byłoby poza KA więc naturalne staje się, że podczas energetyzowania ciała KA, nadmiar energii z KA trafia do organów ciała fizycznego, co wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie i witalność.

Twoje ciało KA składa się z niezliczonej ilości cząsteczek eterycznego światła, a w tym ciele świetlistym znajdują się ogniwa łączące. Ogniwa łączące w KA stanowią link do mitochondriów komórkowych. Mitochondria są producentami energii, to takie elektrownie w cytoplazmie komórkowej. Istnieją różne liczby mitochondriów w zależności od rodzaju komórek, a te organelle pojawiają się w cytoplazmie zewnątrz jądra komórkowego. Jedyne komórki, które nie mają jądra to wasze czerwone krwinki. Szacuje się, że macie więcej niż bilion komórek w organizmie, czyli ponad bilion mitochondriów. A mitochondria są połączone z KA właśnie dzięki takim mikro-tunelom czasoprzestrzennym.

Możliwe jest przeniesienie swojej świadomości na ten poziom ciała tak, że stajesz się świadomy swoich mitochondriów i możesz wyczuć tunele czasoprzestrzenne w swoim KA. Te tunele czasoprzestrzenne są jak wewnątrzkomórkowe portale do wyższej wibracyjnej natury i rzeczywistości twojego KA. Poprzez otwarcie tych portali dzięki właściwej intencji można wpłynąć na przepływ nadmiaru energii od swojego KA do swojego ciała fizycznego.

Pozwala to twojemu ciału fizycznemu łatwiej dostroić się do wyższej wibracyjnej rzeczywistości KA. To dzięki KA, wznosisz się ku wyższym rzeczywistościom wibracyjnym.  Przez portale twoich mitochondriów możesz pomóc swojemu ciału fizycznemu łatwiej dostosować się do tego gwałtownego przyspieszania.

Teraz chcemy zwrócić uwagę na sytuację związaną z wystąpieniem zaburzeń emocjonalnych. Natura, zarówno przyśpieszenia czasu jak i wzrostu wibracji spowoduje oczyszczenie nieświadomego umysłu.
Jak powiedzieliśmy wcześniej, będzie można zauważyć ogólny wzrost chwiejności emocjonalnej i nieracjonalnego, impulsywnego zachowania. Jeśli nie wystąpią takie zachowania u was osobiście, odnotujecie je niewątpliwie wśród osób z waszego otoczenia.

Żyjecie w czasach paradoksalnego dualizmu. Kiedy stare energetyczne realia rozpadają się, nowe je zastąpią. Ale ludzką naturą jest ulegać starym przyzwyczajeniom, działać w sposób przewidywalny. Jednak wiele z tych utartych schematów kończy swój żywot. Świat jaki znałeś  kończy się. Nowy świat się rodzi.

 

Rozterka ludzkiego serca

Jedną z największych ofiar w tym procesie jest ludzkie serce. Zdajemy sobie sprawę z tego i wyczuwamy głęboki smutek i rozpacz w zbiorowym sercu człowieka. Częściowo jest to wynikiem rozpadu rzeczywistości i waszego przywiązania się do niej. Po tym wszystkim, na czym masz zrealizować swoje marzenia, gdy fundamenty tego świata się rozpadają?

Innym aspektem tej trudnej sytuacji dla serca jest toksyczny charakter emocjonalnej atmosfery planety. Jako że słoneczne energie wzrastają, napięcia między biegunami stają się coraz bardziej widoczne. Polaryzacja ludzkiej świadomości między tymi, którzy chcą uwięzić i tych, którzy chcieliby uwolnić ducha ludzkiego staje się coraz bardziej przejrzysta.

Chcielibyśmy zaoferować dwie sugestie jako środek radzenia sobie z tymi wyzwaniami dla twojego serca.

To dzięki sercu,  nowa rzeczywistość rodzi się po to aby warto było żyć. Nasza pierwsza propozycja może wydawać się zbyt prosta, a jednak jak to często bywa, najprostsze rzeczy są często najbardziej efektywne. Jakkolwiek to zrobisz to nie jest ważne. Ważne jest to, że tworzysz własne, emocjonalne antidotum w obronie przed toksyczną, emocjonalną atmosferą planety.

Jako że wzrasta poziom nienawiści i nietolerancji, trzeba znaleźć przejście przez ten mrok. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jaki znamy, to znaleźć najmniejsze rzeczy w swoim życiu, za które jesteś wdzięczny. Poświęć kilka chwil, by to uczucie wdzięczności towarzyszyło tobie w ciągu dnia. Nie ma znaczenia, jak małe jest to uczucia wdzięczności.  Z najmniejszych nasion wdzięczności mogą wyrosnąć wielkie uczucia. Wibracyjny stan uznania lub wdzięczności, to niezwykłe antidotum na zatrucia emocjonalne. Gorąco polecamy pielęgnowanie tego sojusznika podczas pokonywania kolejnego cyklu burz słonecznych.

Wreszcie, oferujemy dźwiękową medytację skierowaną na czakrę serca. To z poprzednich już warsztatów „Hathor Intensive”. Pierwszy etap tej dźwiękowej medytacji porusza  i aktywuje energię w czakrze serca w celu jej oczyszczenia. Drugi etap medytacji ma na celu uspokojenie i pielęgnowanie. Wierzymy, że znajdziesz w tej dźwiękowej medytacji kolejnego sojusznika.

Wchodząc w ten nowy etap burz słonecznych zrozum, że dają one niezwykłe możliwości rozwoju ewolucyjnego. Są też, paradoksalnie, najeżone niebezpieczeństwami mogącymi spowodować upadek ze względu na swój intensywny charakter. Ci którzy będą opierali się energii przyspieszenia, odczują duże trudności w przejściu. Jeśli przyjmiesz te energie i zapanujesz nad nimi – znajdując sposób, aby przejść przez ten trudny czas  z wdzięcznością i dobrą dawką humoru, poczujesz większą swobodę. Ta wolność, o której mówimy jest wolnością ludzkiego ducha, umysłu i serca. Znajduje się ona w poziomie świadomości nietkniętej dualizmem ziemskiej egzystencji.

 
Hatorowie

1 Kwietnia, 2012

Przemyślenia i Obserwacje Toma

Przede wszystkim chciałbym zauważyć, że minęło sporo czasu od ostatniego przekazu Hathorów. Kiedy zwróciłem się do nich z pytaniem o powód braku nowych wiadomości, odpowiedzieli, że przekazali wszystko co musiało być powiedziane do tej pory. Kiedy nadchodzi odpowiednia pora na kolejną porcję, nowe wiadomości są udostępniane.

Fakt, że zgłosili się z nowym przekazem w tym czasie uzmysławia mi, że przysłowiowe „gówno szykuje się by trafić w wentylator jeszcze raz”.

 

Medycyna Światła

Uważam, że ich metoda tworzenia Medycyny Światła do ukojenia i zrównoważenia ciała fizycznego podczas snu, lub jak to nazywają, podczas cykli snu, wydaje się być bardzo obiecująca. Zauważyłem, że im częściej korzystam z tego Leku dla siebie, tym lepiej na niego reaguję. Podejrzewam, że to samo sprawdzi się u wielu z was. Metoda ta jest zdecydowanie warta wysiłku, a jeśli odczytuję ton wypowiedzi Hathorów poprawnie, to Medycyna Światła będzie odgrywała teraz coraz ważniejszą rolę podczas aktualnego zagłębiania się w tą kolejną fazę burz słonecznych.

 

Mikro tunele czaso-przestrzenne

Byłem zaintrygowany wiadomością na temat istnienia mikro tuneli czasoprzestrzennych między mitochondriami komórek i połączeniami ze światłem naszych KA. Poprosiłem ich o wyjaśnienia tego po sesji channelingu, a oni powiedzieli, że jest to bardzo złożony i bogaty zakres informacji, które zaplanowano do omówienia w przyszłych przekazach.

Chciałem jednak uzyskać więcej informacji bez czekania podejrzewając, że wielu czytelników będzie chciało też wiedzieć więcej na ten temat. Po naciskach na moich mentorów dowiedziałem się, że te mikro-tunele czasoprzestrzenne są mostami między wymiarami wibracji, czyli pomiędzy gęstością materii (naszego organizmu) i mniej gęstymi, lekkimi Królestwami naszych KA.

Hathorowie doświadczają wszystkich wymiarów jako kontinuum. Innymi słowy, rzeczywistość o niższej wibracji związana z naszym ciałem fizycznym jest ściśle połączona z wyższymi wibracjami rzeczywistości naszej świadomości. Rozgraniczenie między materią a świadomością jest w dużej mierze tłumaczone dzięki tej koncepcji. Dzięki współpracy z naszymi mitochondrialnymi mikro tunelami czasoprzestrzennymi, możemy bardziej świadomie łączyć wymiary przejawiające się w naszych ciałach.

Wreszcie, zgodnie z tym co mówią Hathorowie, utrzymując uwagę i skupienie na mitochondrialnych tunelach czasoprzestrzennych kiedy przebywamy jednocześnie w stanie uznania i wdzięczności, znacznie wzmacniamy ich oddziaływanie energetyczne.

 

Rozterka ludzkiego Serca

Często doświadczam zmian  stanów emocjonalnych w ciągu dnia, a nawet w miarę upływu godziny … czasami zmienia się to w ciągu kilku minut, przyznaję to aby być uczciwym.

W jednej minucie mogę surfować na falach kosmicznej energii zaznając czasami nawet błogiego szczęścia. W następnej chwili mogę z opuszczoną głową próbować leczyć się z wywołanego przez siebie emocjonalnego zamieszania.

Zauważyłem, że moje emocjonalne tąpnięcia występują, gdy tracę swoją pozycję względem centrum wydarzeń, i staje się dla mnie jasne, że nie jest tak istotne co dzieje się wokół mnie jak to, jaka jest moja reakcja, to co myślę decyduje o moich emocjach.

W punkcie, który Hathorowie wskazali w odniesieniu do coraz bardziej toksycznego charakteru emocjonalnej atmosfery naszej planety muszę przyznać im rację. Ich prosta rekomendacja dla pielęgnowania odczucia wdzięczności nawet za te najdrobniejsze zdarzenia w celu tworzenia emocjonalnego antidotum na takie zbiorowe zatrucie jest rozbrajająco skuteczne. Testowałem tę metodę już wielokrotnie i mogę szczerze powiedzieć, że działa nadzwyczaj dobrze.

 

Dźwiękowa medytacja czakry Serca

Dźwiękowa Medytacja Czakry Serca do której się odnoszą Hathorowie, umieszczona jest w zakładce Dźwiękowe Podarunki / Sound Gifts na stronie internetowej www.tomkenyon.com.

Po kliknięciu na jeden z poniższych linków dźwiękowych, zostaniesz przeniesiony do Warunków Licencji w sekcji Podarunki Dźwiękowe / Sound Gifts na stronie internetowej www.tomkenyon.com. Po przeczytaniu i akceptacji umowy, będziesz miał dostęp do wszystkich darmowych plików audio w tej sekcji. Przy okazji, dodałem trzy nowe fragmenty wykładów w tym jeden zatytułowany „Moje pierwsze doświadczenia z Hathorami”.

Medytację Hathorów do której się odwołuję  w tej wiadomości jest zatytułowana Dźwiękowa Medytacja Czakry Serca – Szmańska eksploracja dźwięku Hathorów / Heart Chakra Sound Meditation: A Shamanic Hathor Sound Exploration. Istnieje kilka sugestii dotyczących słuchania wskazanych fragmentów w głównym tekście, a na końcu tekstu jest link do pliku audio, który można słuchać i / lub pobrać.

Dla tych z Was, którzy śledzili wiadomości planetarne Hathorów od jakiegoś już czasu, medytacja ta jest energetycznie zupełnie inna niż Dostrojenie Wymiarowe Serca (Heart Dimensional Attunement), które przekazali w poprzedniej wiadomości (patrz Dźwiękowe Podarunki). Prawdopodobnie Dostrojenie Serca zostało stworzone do przyszłych możliwości i zdarzeń.

Jakkolwiek Dźwiękowa Medytacja Czakry Serca / Heart Chakra Sound Meditation została stworzona w celu wprowadzenia w świadomą uważność emocjonalnej reakcji, którą utrzymasz w swoim własnym sercu. Z tego punktu widzenia, emocjonalna wolność wynika z jasności, a nie jej negacji. Tak więc pierwsza część tej medytacji jest dość katalityczna, wprowadzając wibracje i wprawiając w ruch wirowy zamknięte struktury energii w Twojej czakrze serca. Dla niektórych ludzi ta faza może być trochę jak przełamywanie zbrojnych szyków podczas gdy dla innych może to być dość łagodny proce. Ostatnia faza dźwiękowej medytacji przekazuje uspokojenie, uzdrowienie i wzmocnienie energetyczne do świeżo oczyszczonej czakry. Osobiście uważam że brzmienie tej medytacji może być przydatnym sojusznikiem, a ja słucham tego dość regularnie, zwłaszcza gdy czuję się emocjonalnie przytłoczony lub zablokowany.

Jeśli masz czas i chęci na zagłębienie się w czakrę serca, można eksperymentować z odsłuchiwaniem medytacji dwa lub trzy razy w tej samej sesji. Osobiście odkryłem, że słuchanie po raz drugi lub trzeci z rzędu często ujawnia głębsze poziomy wnikliwości i czasami również głębsze poziomy uzdrowienia.

Według moich mentorów, generalnie nie jest dobrym pomysłem, aby odsłuchiwać obie medytacje (Dźwiękowa Medytacja Serca oraz Dostrojenie Wymiarowe Serca) w jednym ciągu o ile nie jesteś przygotowany na intensywne odczucia emocjonalne i energetyczne.

Linki do poprzednich komunikatów Hathorów wymienionych w tym przekazie są przedstawione poniżej. Jeśli czytasz on-line wystarczy kliknąć na poniższe linki. W innym przypadku można znaleźć Komentarze Hathor w archiwum na stronie internetowej (www.tomkenyon.com.) Pliki audio są na stronie internetowej w sekcji Dźwiękowe Podarunki/Sound Gifts.

Kliknij tutaj  aby przejść do Dźwiękowej Medytacji Serca

(umieszczonej w dziale Dźwiękowe podarunki /Sound Gifts)

 

Kliknij tutaj aby przejść do „Połącz się z wiatrem słonecznym/ Partaking From the Solar Winds

(umieszczonym w Archiwum Hathorów/ the Hathor Archives)

 

Kliknij tutaj aby przejść do Medycyny Światła / Medicines of Light

(umieszczonej w dziale Archiwum Hathorów/ the Hathor Archives)