Tom Kenyon
Tom Kenyon's work in brain/mind
re-education is a scientifically based
art form that transforms consciousness
in rapid and elegant ways.
Polskie Archiwum

Kosmiczne Okno

Planetarne Przesłanie Hatorów przez Toma Kenyona

W przekazie kończącym ten rok chcielibyśmy wskazać na energetyczną sposobność wzniesienia świadomości i oświecenie umysłu, serca i ciała. Nazywamy to Kosmicznym Oknem ponieważ jest to przedział czasu, w którym łatwiej możecie dostrzec doświadczane ograniczenia czasu i przestrzeni.

Okno, o którym mówimy w tym przekazie zaczyna się 21 grudnia 2012 (zimowe przesilenie) i trwa przez trzy dni, do 23 grudnia 2012. To Kosmiczne Okno pojawia się dwa razy do roku podczas zimowego i wiosennego przesilenia.

Jak co roku różne planetarne i galaktyczne zrównania mają miejsce, i w pewien sposób „kolorują” one okna, przez które możecie doświadczać waszej rozszerzonej natury. Są również jeszcze inne kosmiczne okna.

Dwa z najczęściej występujących okien ziemskich pojawiają się tuż przed wschodem słońca i chwilę po zachodzie słońca. Oba te okna są wymiarowymi portalami, przez które możecie łatwiej przeniknąć wzrokiem zasłonę oddzielającą światy. Szamani doskonale wiedzą o tych sprzyjających momentach, ale Okno Kosmiczne, o którym mówimy w tym przekazie przynosi coś więcej z powodu jego ustawienia się w jednej linii z rdzeniem galaktyki, Centralnym Słońcem waszej galaktyki, które faktycznie jest czarną dziurą.

To szczególne i rzadkie ustawienie wpłynie na rozprzestrzenienie się ewolucyjnych energii w waszej galaktyce. Wasza Ziemia jest jedną z niezliczonych planet otrzymujących tą energię wzniesienia.

Tak jak widzimy, to kosmiczne ustawienie nie zwiastuje końca waszego świata ale raczej zwiastuje nowy początek. Sposób w jaki każdy z was korzysta z tych katalitycznych, ewolucyjnych energii to już osobisty wybór.

Rzeczywiście wiele osób może doświadczać tych intensywnych energii w sposób drażniący. Jeśli nie jesteście przygotowani psychicznie, emocjonalnie i energetycznie aby wskoczyć na swoje wyższe poziomy, energie te mogą powodować uczucie postradania zmysłów.

Jeśli jednak jesteście zestrojeni z tym ruchem w górę, będziecie przez te energie uniesieni. Otworzą one przed wami niezwykłe widoki, o ile będziecie na nie otwarci.

Ten trzydniowy przedział czasu jest idealnym momentem na kontemplację swojego życia z punktu obserwacyjnego w rozszerzonym stanie świadomości, momentem do wyjścia poza swoją linię czasową, do odczucia swoich życiowych wzorców i swoich osobistych historii, które przywiodły was do tego punktu w czasie.

Nie dajcie się spłoszyć przez te wasze ziemskie doświadczenia, które były i prawdopodobnie są trudne. To są prawdziwe skarby jakie zwykle kryją się w cieniu.

To właśnie z cienia waszej zbiorowej i osobistej historii wyzwolą się nowe energie. Nasze wskazówki dotyczące sposobu wejścia w to okno skupiają się wokół Dźwiękowej Medytacji Aethos.

Proponujemy wam zapoznanie się z poprzednim przekazem Aethos i Nie-Dualne Stany Świadomości by pełniej zrozumieć metodę. Zalecamy pracę z pięciominutową wersją dźwiękowej medytacji, do chwili kiedy będziecie z nią osłuchani aby czuć się komfortowo z jej intensywną, dźwiękową energetyką dłuższej wersji.

W różnych momentach, w ciągu tych trzech dni proponujemy wam usiąść sobie na chwilę w miejscu gdzie nikt nie będzie wam przeszkadzał. Słuchajcie Dźwiękowej Medytacji Aethos skupiając uwagę na czakrze serca chyba, że słuchanie z uwagą skupioną na innej czakrze daje wam silniejsze przeżycia.

Po wysłuchaniu Dźwiękowej Medytacji Aethos wyobrażajcie sobie w dowolny sposób najbardziej wam odpowiadający, że jakaś część was samych unosi się ponad aktualną linią czasową. Wyobraźcie sobie, że ta część was może doświadczać waszej obecnej historii a być może nawet wydarzeń z poprzednich wcieleń.

Odpoczywając w takim transcendentnym stanie umysłu, kontemplujcie ten cudowny dar a zarazem ten ciężar waszego cielesnego życia.

Jeśli napotkacie przeszkody lub też natkniecie się podczas stanu transcendencji na trudny moment, ściągający was do emocjonalnego kotła żalu, gniewu, rozpaczy czy też beznadziei, zróbcie przerwę i wróćcie do Dźwiękowej Medytacji Aethos i powtórnie wznieście się na jej skrzydłach do swojej transcendentnej natury i rozpocznijcie kontemplację od nowa. Dla niektórych z was może to nastąpić w ciągu wielu powtórzeń.

Namawiamy was do podjęcia tego działania tak często w ciągu tych trzech dni, jak długo utrzymacie odczucie osobistego komfortu. Jeśli potraficie poprzez sztukę cierpliwości zapanować nad sobą, zalecamy unikanie pokusy przejawiania pozytywnych efektów aż do czasu nadejścia końcowej części okna, które nastąpi wieczorem 23 grudnia. Im głębiej będziecie kontemplowali wasze życie w sposób jaki wcześniej opisaliśmy, tym mocniejsze będą efekty waszych kreacji.

W Planetarnym Przekazie zatytułowanym “Sfera Wszelkich Możliwości”, udostępniliśmy metodę manifestacji pozytywnych efektów w waszym życiu. Proponujemy zapoznanie się z tym materiałem jeśli nie macie swoich własnych sposobów manifestacji. Rozsiewanie nowych rzeczywistości podczas finałowej fazy Kosmicznego Okna będzie w dużym stopniu towarzyszyło waszym kreacjom.

I w końcu prosimy żebyście w finałowej części Kosmicznego Okna, wieczorem 23 grudnia, dodali mocy waszej świadomości włączając się do efektu planetarnego. Miejcie wizję planetarnej współpracy i ogólnoludzkiego, zbiorowego rozpoznania wzajemnych życiowych powiązań, jak to opisaliśmy w „Aethos i Nie-Dualne Stany Świadomości”.

Wielki statek ludzkości jest gotów dokonać zmiany kierunku. Kiedy wiatr zmian dmie w żagle tego metaforycznego statku, nie bądźcie zaniepokojeni jeśli pochyla się on raz w jedną raz w drugą stronę stawiając czoła odmętom zbiorowych emocji.

Kil będzie chronił wasz statek. Kil to wasze ludzkie serce i cokolwiek będzie się działo wokół was, ustawiajcie wasz kil głęboko w wodzie  a wtedy każda podróż będzie bezpieczna.

Hatorowie
4 grudnia, 2012

Przemyślenia i Obserwacje Toma

Praktycznie rzecz biorąc, chciałbym wyjaśnić jedną część tego przekazu dla osób, które może nie są jeszcze zaznajomione z możliwością unoszenia się ponad swoje linie czasowe.

Podstawowa metoda to po prostu słuchanie Dźwiękowej Medytacji Aethos z uwagą skupioną na czakrze serca. (Jeżeli już mieliście sposobność eksperymentować z tym dźwiękowym fragmentem i okazało się, że doświadczacie głębszych doznań skupiając uwagę na innych czakrach to możecie się skupiać właśnie tam).

Po wysłuchaniu pięciominutowej wersji medytacji dźwiękowej, Hatorowie sugerują wam…. “wyobrażajcie sobie, że jakaś część was samych unosi się ponad aktualną linią czasową. Wyobraźcie sobie, że ta część was może doświadczać waszej obecnej historii a być może nawet wydarzeń z poprzednich wcieleń”.

Jeśli jesteście doświadczonymi “Argonautami Umysłu”, wówczas prawdopodobnie macie własne sposoby na prześlizgiwanie się przez węzły postrzeganego czasu i przestrzeni, doświadczając swojej rozszerzonej natury. I z tego też aspektu swojej natury możecie postrzegać własne życie niejako spoza jego ograniczeń, ujmując to w ten sposób.  Hatorowie stwierdzili też, że niektórzy z was będą mogli kontemplować również swoje doświadczenia w innych wcieleniach.

Jeśli jesteście nowicjuszami w tego typu umysłowych pracach, i nie wiecie jak postępować z tą fazą kontemplacji, mam garść podpowiedzi.

Podpowiedź Numer Jeden:

Wyobraźcie sobie linię naprzeciwko siebie. Wyczujcie tą linię w dowolny sposób najbardziej wygodny dla siebie. Ta medytacja nie jest absolutnie wizualizacją i nie ma to znaczenia czy widzicie coś czy też nie.

Naturalnie będziecie mieli skłonność do wyczucia tego wyobrażenia w swojej własnej głównej, czuciowej modalności (w znaczeniu odczucia, którego używasz najczęściej przypominając sobie wydarzenia przeszłe albo wyobrażając sobie to co ma nastąpić). Dla niektórych z was to może oznaczać, że „wyczujecie” to wyobrażenie jeżeli jesteście czuciowcami. Inni (słuchowcy) mogą doznać wewnętrznego głosu, opisującego wyobrażenie, podczas gdy wzrokowcy będą przejawiać tendencję do umysłowego wyobrażenia sobie obrazu. Po prostu podążajcie za swoimi odczuciami podczas wyobrażania sobie czegoś.

Następnie wyobraźcie sobie, że jeden koniec linii to moment waszych narodzin a kawałek linii na wprost was to wasze aktualne życie. Drugi koniec linii, jeszcze nie określony, to moment śmierci. Dla niektórych, ich narodziny będą po lewej stronie, inni wyobrażą to sobie po prawej. Nie ma znaczenia gdzie ten punkt się znajduje.

Podczas kontemplacji różnych wydarzeń z własnego życia, umieszczajcie je wzdłuż tej wyobrażonej linii. Kiedy pojawi się coś znaczącego, co miało miejsce kiedy mieliście pięć lat będzie to bliżej miejsca narodzin niż to co wydarzyło się kiedy mieliście czterdzieści lat, i tak dalej.

Celem tej kontemplacji jest aby poczuć swoje życie a zwłaszcza wybory jakich wtedy dokonywaliście, z perspektywy waszej rozszerzonej natury. Żeby dokonać zmiany perspektywy (tego punktu widokowego), wyobraźcie sobie że któraś część was zaczyna unosić się powyżej wyobrażenia znajdującego się naprzeciwko waszego fizycznego ciała. Możecie zorientować się, że ten „unoszący się fragment was samych” znajduje się bezpośrednio nad wami lub też poszybował bardzo wysoko. Niech ta „część” szybuje tam gdzie chce i stamtąd niech obserwuje wasze wyobrażenie i waszą osobistą historię wydarzeń spoza ograniczeń narzucanych przez fizyczne ciało.

W tym przekazie Hatorowie proponują słuchanie Dźwiękowej Medytacji Aethos w jej wersji pięciominutowej (z uwagą skupioną na czakrze serca) a następnie kontemplowanie życiowych wydarzeń z punktu obserwacyjnego znajdującego się ponad waszą wyobrażoną linią czasu.

Rezultatem osiągnięcia takiej perspektywy (czyli spoza i powyżej waszej osi czasu)  jest to, że mniej identyfikujecie się z poszczególnymi zdarzeniami waszego życia a bardziej z rozszerzonymi aspektami waszej natury. To poszerzone odczuwanie siebie samego wykracza poza historie życia – wasze osobiste historie – i łączy was z tymi aspektami świadomości, które są nieograniczone przez okoliczności waszej przeszłości. Dzięki temu przesunięciu  swojej samo-identyfikacji w stosunku do „waszego życia” tak jak tego doświadczacie na osi czasowej, możecie nawiązać kontakt z waszą wyższą Świadomością, która zupełnie inaczej widzi te osobiste historie niż „wy”, którzy przeżywacie wasze życie jako ludzie.

Takie przesunięcie perspektywy niesie za sobą większe wzbudzenie współczucia dla siebie samego (lub miłości własnej) jak również rodzaj łaski, która często omija tych z nas, którzy żyją jako istoty wcielone.

Pracowałem z podstawową metodą opisaną przez Hatorów, ale zorientowałem się, że jest ona mocniejsza kiedy słuchałem Dźwiękowej Medytacji Aethos kilka minut przed kontemplacją życia, a następnie słuchałem jej dłuższej wersji podczas dokonywania przeglądu życia, wznosząc się ponad oś czasu (tą wyobrażoną przed sobą).

Zauważyłem też, że utrzymywanie uwagi na czakrze serca podczas słuchania i wznoszenia się ponad moją osią czasu daje dużo więcej energii, umożliwia głębszy wgląd i generuje ciekawe, holograficzne rodzaje wyobrażeń kiedy trafiam na znaczące wydarzenia z przeszłości.

Przeprowadziłem te obserwacje przy jednym z moich mentorów i powiedział on wówczas, że ten sposób pracy jest bardzo wydajny ale może być zbyt mocny dla osób niewprawionych w medytację dźwiękową.

Powodem tego może być fakt, że Dźwiękowa Medytacja Aethos jest energią o wysokiej wibracji, mogącą wzbudzić proces duchowego oczyszczania u słuchacza. Praktycznie rzecz ujmując, myślę, że najlepiej zacząć z pięciominutową wersją przed ruszeniem do dłuższej wersji – trzydziestominutowej. Ale kiedy tylko przyzwyczaicie się do medytacji dźwiękowej sprawdźcie czy metoda jaką opisałem działa i w  waszym przypadku.

Podpowiedź Numer Dwa:

Niektórzy ludzie nie są dobrzy w wyobrażaniu sobie form geometrycznych, dotyczy to nawet linii, po prostu nie są w stanie pracować z takimi obiektami. Jeśli jesteś jedną z tych osób, następna podpowiedź bardzo się przyda.

Zapomnijcie o wszystkich liniach czasowych i zamiast tego posłuchajcie Dźwiękowej Medytacji Aethos przez pięć minut z uwagą skupioną na czakrze serca. Natychmiast po zakończeniu słuchania pomyślcie o swoim życiu i jego kluczowych momentach w przeszłości. Pozostawiajcie swoją uwagę skupioną na czakrze serca w tym samym czasie. Wtedy, gdy wpadniecie na „punkt węzłowy” lub emocjonalny ładunek, zacznijcie kontemplować to wydarzenie/wydarzenia, w dalszym ciągu utrzymując swoją uwagę na czakrze serca. Jeśli ładunek emocjonalny nazbyt wzrośnie, powróćcie do słuchania pięciominutowego kawałka medytacji dźwiękowej, utrzymując skupienie w sercu do chwili kiedy ładunek emocjonalny przywołanych wydarzeń oddali się z waszego umysłu. Gdy osiągniecie ponownie stan rozszerzonego odczuwania siebie, skończcie słuchanie i powróćcie do kontemplacji przeszłych wydarzeń. Kontynuujcie pracę z przeszłością w ten sposób aż do momentu kiedy wpływ wspomnień zostanie zneutralizowany.

Celem medytacji jest aby spojrzeć na swoje życie poprzez rozszerzone doświadczenie siebie samego. I poprzez to poszerzone odczuwanie swojej osobowości (np. doświadczenie czasu i przestrzeni spoza siebie) wasze postrzeganie siebie samych czy też waszej przeszłości zmieni się.

Magiczny Dar

Znalazłem takie stwierdzenie w tym przekazie, które szczególnie mnie zainteresowało i pojawiło się w części wiadomości, gdzie Hatorowie wskazują cel tej wyjątkowej kontemplacji.

Odpoczywając w takim transcendentnym stanie umysłu, kontemplujcie ten cudowny dar a zarazem ten ciężar waszego cielesnego życia”.

Interesujące jest, że Hatorowie przebywający w przestrzeniach od czwartego do dwunastego wymiaru, postrzegają wcielone życie zarówno jako dar i jako ciężar. Co mają przez to na myśli? Mam własne przemyślenia na ten temat ale udałem się z tym do moich mentorów i poprosiłem o wyjaśnienie.

Zasadniczo stwierdzili, że życie ludzkie jest rzadką i cenną okazją by uczyć się wymiarowego mistrzostwa, w znaczeniu umiejętności żeglowania przez czas i przestrzeń, mając możliwość wyjścia i bycia poza czasem i przestrzenią. To jest dar wcielenia, jak to widzą, ponieważ napięcie między naszą nieskończoną naturą a skończonym ograniczeniem naszych ciał jest czymś, z czego powstaje wielkie duchowe mistrzostwo.

Ciężar wcielonego, ludzkiego życia, z ich punktu widzenia bierze się z faktu, że my ludzie jesteśmy wciśnięci pomiędzy ramy czasu, miejsca i okoliczności – z których większość wzmaga nasze odczucie ograniczeń.

Dodając do tego nieubłaganą moc entropii i stałą siłę przyciągania od ziemskiej grawitacji, macie z pewnością coś do udowodnienia.

Faktycznie, zadanie nawiązania kontaktu z naszą nieskończoną, nieograniczona naturą podczas działania w tej rzeczywistości pełnej ograniczeń fizycznych i kulturowych, jest pod wieloma względami wysiłkiem herkulesowym. I dlatego też, życie jest, używając tu słów Josepha Campbella: „podróżą bohatera (bohaterki)”.

Uwaga: podkreślenie w nawiasie jest moje. Oryginalne zdanie Campbella brzmi: “podróż bohatera”. Moje osobiste odczucie jest takie, że użył on męskiej formy by oddać zarówno sens męski i żeński w konwencji społecznej. Ktoś może pomyśleć, że jest to dzielenie włosa na czworo przy podkreślaniu zarówno bohatera jak i bohaterki, ale uważam, że włączenie żeńskości do wzorca mitycznego heroizmu jest ważne. Społeczna rzeczywistość jest kształtowana zarówno przez fizyczność jak i mityczno-religijną symbolikę. Z pewnością symbolika mityczna ma potencjał, który porusza się na planie kultury i wpływa na nas w sposób którego normalnie nie jesteśmy świadomi.  W rzeczywistości ziemskiego życia, kobiety równie często jak mężczyźni wypełniają bohaterskie role. Myślę, że najwyższy czas zrównać wszystkich w tej materii.

Kontemplacja Życia

Po odebraniu tego przekazu przyszło mi do głowy, że metoda Hatorów dana nam do kontemplowania naszego życia podczas Okna Kosmicznego będzie silnym, transformującym narzędziem w każdym czasie – szczególnie podczas życiowych zmian.

Skonsultowałem to z mentorami i oni potwierdzili, że może ona być użyta w dowolnym czasie z dobrym skutkiem. Po prostu to specyficzne Kosmiczne Okno jest szczególnie naładowane wspomagającą energią, dlatego też udostępnili nam tą technikę właśnie teraz.

Chociaż wskazałem na to już wcześniej, myślę, że będzie pomocnym powrót do punktu zwrotnego metody dla tych którzy będą korzystali z tej techniki już po przejściu przez zbliżające się zrównanie.

Zasadnicza koncepcja opiera się na naszym nawykowym akcie samookreślania się. Normalnie identyfikujemy się z naszą cielesną egzystencją. Doświadczamy naszego życia jako ruchu liniowego poprzez czas i przestrzeń.

To nasza biologiczna rzeczywistość, i jako ludzkie ssaki jesteśmy z nią związani poprzez nasz system nerwowy oraz konieczność kierowania się do realiów świata fizycznego aby przetrwać.

Jednakże jest też jeden aspekt naszej istoty transcendentny względem czasu i przestrzeni lub co najmniej oddzielony od nich.

Nie jest istotne jak się dostać do rozszerzonego odczuwania swojej istoty. Najważniejszy jest akt wyjścia z pudełka swojej własnej samoidentyfikacji

Dźwiękowa Medytacja Aethos jest jednym ze sposobów na wyjście „z pudełka”. Jest wiele innych dróg prowadzących do tego celu. Jak się tam dostaniesz to nie takie ważne. Jednakże wejście w rozszerzone odczuwanie siebie samego jest ważne. To właśnie z tego stanu Jaźni możecie kontemplować wasze życie z perspektywy nieograniczonej przez osobiste historie czy konflikty.

W praktykowaniu tego kryje się prawdziwa moc.

Końcowe Myśli

Hatorowie wspomnieli, że trzeci, końcowy dzień Okna Kosmicznego, 23 grudnia, jest oknem pełnym potencjału dla osobistych manifestacji. I jeśli chcecie wykorzystać tą okazję korzystając z ich metody kreacji, sugeruję abyście zapoznali się z ich przekazem Sfera Wszelkich Możliwości(The Sphere of All Possibilities)

To właśnie tego czasu Kosmicznego Okna dotyczy prośba Hatorów. Proszą abyśmy dodali mocy naszym intencjom dla wyjątkowego efektu planetarnego – zbiorowego rozpoznania wzajemnych połączeń wszelkiego życia i potrzeby planetarnej współpracy pomiędzy ludźmi (jako przeciwieństwa konfliktu)

Ich wskazówka dotycząca tego jak wykonać to zadanie pojawiła się w jednym z poprzednich przekazów: „Aethos i Nie-Dualne Stany Świadomości”. Możecie znaleźć link do Dźwiękowej Medytacji Aethos na końcu tamtego przekazu lub też w sekcji „Do Posłuchania” (Listening) na naszej stronie internetowej.

Możecie odnaleźć poprzednie przekazy Planetarne Hatorów, klikając na przycisk “Hathors” na stronie głównej, wybierając następnie na górze strony język Polski.

Informacje nie związane z tym przekazem

Zamieściliśmy trochę nowych plików audio w dziale Do Odsłuchania ( Listening ) na stronie internetowej, wliczając w to fragment z warsztatów zatytułowanych Transmisja Światła (Transmissions of Light).

Kliknijcie tutaj po więcej informacji dotyczących  Transmisji Światła (Transmissions of Light).

Tom Kenyon