Tom Kenyon
Tom Kenyon's work in brain/mind
re-education is a scientifically based
art form that transforms consciousness
in rapid and elegant ways.
Український Архів

Думки та спостереження стосовно ченелінгу

Перш ніж ви почнете вивчати матеріали у цьому розділі, присвяченому Хаторам, я хотів би дати вам трохи порад, поділитися своїми роздумами, якщо ви того бажаєте.

Я скажу вам те, що говорю учасникам моїх семінарів завжди тримайте поруч з собою “уявний ящик”. Якщо те, що я говорю, не має сенсу для вас, або порушує ваші уявлення про реальність, я пропоную вам просто кинути його в цей ящик. Ніколи не ковтайте, – тобто, не приймайте за беззаперечну істину, – нічого з того, що говорять інші. Просіюйте все, що ви чуєте, через ваш життєвий досвід, ваше власне відчуття логіки і, що дуже важливо, через ваші особисті цінності.

Ковтання ідей (без їх розжовування та ретельного перетравлювання) може спричинити психічний та/або духовний “розлад травлення”. Це захворювання, від якого неможливо вилікуватися за одну мить.

Дехто говорить, що при вході в сферу духовного досвіду потрібно залишити у минулому своє відчуття логіки та раціональне мислення. Вони стверджують, що людина повинна цілком і повністю покластися на віру, і не дати раціональному розуму стати частиною загальної картини. Особисто я думаю, що цей тип мислення є небезпечним. Нам потрібна вся наша кмітливість, весь розум, який ми можемо використати, якщо ми не хочемо бути введеними в оману на нашому шляху до духовного просвітлення. Ми прагнемо істинного світла самосвідомості, а не фальшивого світіння особистої фантазії та бажання. Через це, логіка та раціональне мислення не є Немезидою ченельованих повідомлень, вони є вкрай потрібними союзниками.

Про вищі виміри свідомості

Якби я наважився узагальнити головне повідомлення Хаторів, воно звучало б так: ми, люди, маємо доступ до інших вимірів свідомості.

Ця міжпросторовість притаманна нам від народження, але її потрібно розвивати, або вдосконалювати.

Що саме я маю на увазі, коли вживаю слово міжпросторовість? Щоб пояснити це, давайте подивимося на міжпросторовість з декількох точок зору наприклад, через мою міжпросторовість!

Коли ви читаєте цей текст, або чуєте, як вам його читають, мовні центри у вашому мозку надають змісту балаканині, яку ми називаємо мовою (в даному випадку українською). В той же час, ви можете чути звуки ззовні можливо, сигналять роги або чутно звуки тварини. Крім того, ви можете одночасно відчувати, як ви дихаєте. Всі ці події читання тексту, звуки, які ви чуєте, і ваше дихання є вимірами свідомості.

Ви можете усвідомити будь-які з цих вимірів, для цього ви маєте звернути на них вашу увагу. Саме ваша увага до події робить її усвідомленою. Коли ви не звертаєте уваги, ви не помітите, чогось, що відбувається. Якщо, наприклад, ви повністю занурені в цю статтю, ви не помітите вашого дихання або звуків ззовні. Вони існують незалежно від вашої обізнаності про них, але у світі вашого сприйняття все буде так, наче їх ніколи не було.

Наш внутрішній світ сприйняття також має багато вимірів, або сфер. Більшість з них є недоступними для нас майже весь час. Причиною цього є те, що нас навчили вважати важливим лише вузький інтервал частот внутрішніх переживань. Відверто кажучи, – нас привчили  зосереджуватися на внутрішніх переживаннях, які роблять нас більш продуктивними і корисними для суспільства. Хоча такі практичні стану розуму, безсумнівно, є важливими, вони не є єдиними станами, відкритими для нас.

Для того, щоб ці внутрішні світи сприйняття стали частиною вашого досвіду, ви повинні змінити активність вашого мозку, за допомогою медитації, або будь-яким іншим способом. Тоді ви зможете безпосередньо сприймати ці світи, а також досить дивні події, які відбуваються всередині вас. Але до того, як ви відчуєте ці світи безпосередньо, вони ніби не існують, тому що знаходяться за межами діапазону вашого сприйняття.

Можливість отримати доступ до цих вищих вимірів (або творчих світів)  всередині себе є цікавою, насамперед, з точки зору езотерики. Однак, вона надає унікальні практичні переваги. Наприклад, ці виміри свідомості можуть відкрити творчі ідеї та рішення проблем, які не є очевидними при нормальних способах мислення та сприйняття.

Багато наукових відкриттів та осяянь були отримані через ці незвичайні стани свідомості. Дозвольте мені бути більш конкретним, це допоможе пояснити, що я маю на увазі.

Науку прийнято вважати вершиною людського розуму. Науковий метод, зрештою, оснований на раціональному спостереженні та логічному вирішенні задач. Однак, насправді, вирішення наукової дилеми інколи приходить нелогічним шляхом. Так розповідають самі вчені ті, хто займається наукою.

Візьмемо, наприклад, німецького хіміка Кекуле, який відкрив структуру молекули бензолу. Він говорив, що постійно намагався розв’язати цю задачу. Це було нав’язливою ідеєю, але ніякого рішення не було й близько.

Однієї ночі йому приснився сон. Уві сні він побачив змію, яка ковтала свій хвіст. Він прокинувся і зрозумів, що це була, фактично, структура бензольного кільця. Після перекладу свого бачення на мову математики, він зміг довести, що його нічне осяяння було правильним.

Цікаво, що центральним елементом образу уві сні Кекуле був класичний алхімічний символ уроборос. Цей іконографічний елемент зображує змію, яка ковтає свій хвіст так само, як уві сні Кекуле.

Таким чином, важлива інформація може відкритися нам, коли ми входимо в інші виміри нашої власної свідомості. Фізик Альберт Ейнштейн розповів, що він відкрив принципи загальної теорії відносності через ряд фантазій. І одного разу він зазначив, що людина не може розв’язати проблему, знаходячись на рівні самої проблеми, вона має піднятися на вищий рівень, щоб розв’язати її.

Питання вимірів протягом дуже довгого часу цікавило фізиків, математиків та метафізиків. Насамперед, спосіб розгляду вимірності залежить від того, з якої точки зору його здійснюють. Математики, наприклад, часто розглядають виміри інакше, ніж це роблять фізики.

Хатори мають унікальні погляди на вимірність, зокрема на вимірність свідомості. На їх думку, більш високі виміри нашої свідомості можуть впливати, і дійсно впливають на те, що ми називаємо матеріальною реальністю.

Флатландія, де ми живемо

Я проводжу семінари Хаторів, на яких люди відчувають їх безпосередньо, через внутрішню увагу. Перед першою зустріччю людей з цими істотами я люблю трохи поговорити про концепцію інших вимірів свідомості. Для цього я іноді починаю семінар з короткого переказу захоплюючої книги під назвою Флатландія (Плоска Земля), написаної в 1884 році вікторіанським сатириком Едвіном Ебботтом.

Я згадую цю повість у нашій розмові, тому що вона досліджує цікаву тему, не здатність істот, що живуть в певній розмірності, повністю зрозуміти інші виміри за межами своїх власних.

Ось дуже короткий переказ.

Був колись уявний світ, який називався Флатландією. Він мав лише два виміри довжину і ширину. Ті, хто жив на Плоскій Землі (Флатландії) називалися флатландцями. Ніхто на Плоскій Землі ніколи не бачив нічого тривимірного тому що флатландці були … просто … плоскі.

Одного разу через Флатландію пройшла сфера (куля). Коли відбувся перший контакт, в їхньому світі з’явилася одна точка, – яка збільшилася і стала невеликим колом. Потім коло ставало все більшим і більшим. У якийсь момент коло було дуже великим, найбільшим за весь час. Цей момент, звичайно, відповідає проходженню через Флатландію великого круга кулі.

А потім, без жодної видимої причини, коло почало ставати все меншим і меншим, поки не перетворилося  в точку. Нарешті, точка зникла.

Виникли різноманітні ідеї про те, що трапилося. Але жоден мешканець Плоскої Землі не знав, що відбулося насправді. Флатландці просто не могли собі уявити нічого, подібного до сфери, тому що вони не могли уявити нічого поза межами їх двовимірного світу.

Я думаю, що ми чимось схожі на них.

Ми живемо у нашому звичному тривимірному світі, думаючи, що це все, що є. Якщо час є четвертим виміром, як припускають деякі (хоча й не всі) теоретики, то більшість з нас має досить добре уявлення також і про нього. Під цим я розумію, що ми можемо сказати котра година, і можемо приходити на засідання та зустрічі вчасно. І більшість з нас цікавить лише це.

Загадка часу

Але існують інші способи розгляду часу. Наше сучасне механістичне сприйняття часу є лише одним з можливих. Коли ми виходимо за обмеження часу, або зупиняємо його сприйняття, всі разом (як в медитації або окремих видах езотеричних практик), все стає дуже цікавим. Дійсно, коли ми виходимо з колії звичного сприйняття часу (через медитації і т. д.), ми легше входимо в інші сфери людського досвіду. Ці незвичайні психічні та фізичні стани були описані містиками, йогами та іншими просвітленими істотами протягом епох.

Їх описи зустрічей з нумінозним (Юнгівський термін для наповнених світлом сфер буття), звичайно, були передані через культурні фільтри свого часу. Містична мова християнських споглядачів та містиків, на перший погляд, відрізняється від мови їх іудейських та ісламських двоюрідних братів. І, звичайно, ці описи ще більше відрізняються від текстів їх азіатських колег йогінів індуїзму та буддизму, даоських алхіміків Китаю, а також від корінного шаманізму в усьому світі. Але, під поверхнею їх очевидних відмінностей, існують глибокі течії подібності.

Подібність, про яку я говорю тут, не пов’язана з вірою, духовною традицією, чи догмою. Дійсно, багато духовних традицій знаходяться в повній опозиції одна до одної за основними положеннями догм. І, не зважаючи на ці відмінності, є на диво багато спільного в методах, які ці містичні, йогічні та шаманські школи використовують для входу в нумінозне. І зміна сприйняття  часу досягнута через медитативний транс, споглядальну молитву, барабанний бій, або спів головне у всіх цих традиціях.

Справді, з точки зору сучасної нейрофізіології, саме через зміни сприйняття часу (і супутні зміни в стані мозку), усі йоги, містики, святі і шамани осягають те, що вони називають Божественним, Трансцендентним Я, Дао, або Великим Духом (відповідно до їх інтелектуальних та філософських уподобань).

Іншими словами, містичні і релігійні переживання відбуваються (з точки зору нейрології) завдяки певним змінам в роботі мозку. Будь ласка, зверніть увагу, я не кажу, що містичні переживання можуть бути зведені до, і є лише результатом фізичних змін у головному мозку. Але такий досвід, безумовно, характеризується одночасними подіями в нервовій системі. Деяким людям це може видатися зайвими тонкощами. Але для тих з нас, хто шукає наукового розуміння містичних станів свідомості, дуже важливо бути точними, наскільки це можливо.

Особисто я переконаний, що нумінозні сфери буттєвості (тобто містичний досвід) відкривають для нас захоплююче багату область людського потенціалу, але лише тоді, коли ми звільняємося з полону догм (релігійних та/або культурних вірувань).

Мене давно цікавлять методи, якими користуються містики, йоги та шамани для створення змінених станів свідомості таких, що призводять до нумінозних та трансперсональних переживань. Я навіть написав книгу Стани Мозку, яка є керівництвом по створенню змінених станів свідомості. Ці стани дають можливість отримати доступ до вищих творчих можливостей його чи її мозку та розуму.

З точки зору нейропсихології, ченелінг є просто ще одним проявом можливостей нашого мозку/розуму, хоча й незвичайним.

Як психотерапевт, і як людина, яка вже більше десяти років приймає участь у дослідженнях мозку, я вважаю ченелінг, загалом, видом трансперсонального психічного артефакту. Під цим я розумію, що інформація (або повідомлення), що приходить через акт ченелінгу, народжується з взаємодії між психікою особистості та трансперсональними аспектами каналу (ченелера).

Процес ченелінгу

Кожен, хто займається ченелінгом, робить це, змінюючи якимось чином свою свідомість. В результаті, незалежно від використаного методу, канал (ченелер) входить у глибоко змінений стан свідомості (транс). Протягом періоду передачі інформації канал є більш чи менш відокремленим від інших людей, і, так чи інакше, відстороненим від своїх нормальних способів буття у світі, – зокрема, від свого сприйняття часу. Це є прямим результатом змін у стані мозку каналу, –тобто, збільшення його альфа- та тета-активності.

Як би екзотично не звучала інформація про стан ченелера, я вважаю, що це вроджена здатність, притаманна більшості з нас, якщо не всім. Для цього просто потрібно навчитися за власним бажанням змінювати стан свого мозку.

Але є ще один елемент у явищі ченелінгу, який нам важливо зрозуміти. Це питання про “фільтри.” Я особисто не думаю, що є така річ, як абсолютно чистий канал. Ми можемо наблизитися до того, щоб бути чистим та відкритим каналом. І ми можемо сподіватися стати ще більш бездоганними. Але Присутність або інформація, що представляє себе через канал, деякою мірою зазнає впливу цього каналу. Особливо впливають на інформацію передану ченелером його чи її емоційний стан, підсвідомі переконання та міазми (механізми витіснення небажаних думок, які можна вважати особистими токсичними деформаціями).

Через цю неминучу фільтрацію інформації через канал, потрібно завжди мати біля себе уявний ящик, як я сказав раніше. Якщо щось не має сенсу для вас, киньте його в ящик. Не приймайте це як істину. Перевірте це через власне відчуття логіки, ваш власний життєвий досвід та ваші власні цінності.

Я сподіваюся, що ті з вас, хто читає ці послання Хаторів, будуть робити саме так. Подивіться, що працює для вас. Викиньте все інше.

На мій погляд, однією з найгірших речей, які можуть трапитися з цим видом інформації, було б її перетворення на предмет поклоніння, в якомусь новітньому нью-ейджівському культі.

Навпаки, подивіться на послання просто як ще один погляд на наш світ. Якщо ця інформація допоможе вам бути більш креативним та щасливим у вашому житті (як це відбувається зі мною), тоді матеріал цього ченелінгу буде вартим витрачених зусиль.

Том Кеньон

26 грудня 2007, Коста дель Соль, Іспанія

Переклала Наталія Стусь

Ресурси:

Книги

Матеріали Хаторів: Послання вознесеної цивілізації

Ця найбільш повна книга про Хаторів та їх послання містить компакт-диск з розповіддю Тома про його досвід спілкування з Хаторами та двома каталітичними звуковими сесіями Хаторів.

Brain StatesСтани Мозку

Схвалена критиками книга Тома про мозок і його невикористаний потенціал. Дає докладну інформацію про те, як використовувати змінені стани свідомості для доступу до вищих творчих аспектів мозку / розуму.

Звукові записи

Sound TransformationsЗвукові Трансформації (записані в цифровій формі звукові сесії Хаторів)

White Gold Alchemy  – Алхімія білого золота (проста, але потужна медитація для створення внутрішнього білого золота)

The Sahu Саху (повний семінар Хаторів).

ImmunityІмунітет (цілюща звукова медитація з голосами тридцяти двох духовних цілителів, серед яких є й Хатори)

Infinite Pool: Entering the Holographic Brain  – Нескінчений басейн: входження в голографічний мозок (голоси тринадцяти Хаторів об’єднуються, щоб створити потужний інструмент для вивчення психо-навігації та змінених станів свідомості)

© 2014 Том Кеньон. Всі права збережені www.tomkenyon.com

Ви також не можете використовувати мою музику з будь-яким відео, графікою, медитацією або копією, накладеною на неї. Ви не можете розміщати мою музику на You Tube, або в будь-яких подібних інформаційних середовищах. Саме повідомлення може бути скопійоване і розповсюджене, але не моя музика. Я зберігаю авторські права на всю мою музику, і вона не може бути використана, поширена, або скопійована, будь-яким способом і в будь-якому інформаційному середовищі.