Tom Kenyon
Tom Kenyon's work in brain/mind
re-education is a scientifically based
art form that transforms consciousness
in rapid and elegant ways.
Polskie Archiwum

Transcenduj i transformuj swoj świat

Tom Kenyon, 14 listopada 2007

Chcemy powiedzieć wam o pewnym trudnym przejściu, w trakcie ktorego obecnie się znajdujecie. Będzie ono trwać do końca roku, a także w roku 2008.

Większość z tego o czym mowiliśmy w naszych wcześniejszych przekazach się sprawdziło, a w najbliższych latach na Ziemi zaistnieje jeszcze więcej przemian, zmiany klimatyczne oraz zagrożenia dla ekosystemu przybiorą jeszcze większy rozmiar, zapanuje destabilizacja geopolityczna.

Jedną z możliwości ktorą omawialiśmy we wcześniejszych przekazach była tendencja spadkowa gospodarki USA. Mowiliśmy o tym przed dwoma laty wskazując jednocześnie, że listopad 2007 będzie najprawdopodobniej ostatnim dogodnym momentem, kiedy będzie mogło to mieć miejsce, i jak widać, wydarzenia rozwijają się tak jak to przewidzieliśmy. Chcemy wam jednak powiedzieć, że sytuacja wygląda o wiele gorzej niż się potocznie sądzi, tak więc zrobicie dobrze przygotowując się na nadejście trudnych czasow pod względem finansowym.

Jednak nie jest to jeszcze owo niebezpieczne przejście o ktorym mowimy. Mamy na myśli raczej wasze życie emocjonalne, stan waszego serca oraz ducha, ponieważ niezaprzeczalnym jest fakt, że rozwijające się wydarzenia kolejnych kilku lat emocjonalnie wstrząsną tymi, ktorzy mają wrażliwe serca oraz tymi ktorzy marzą o lepszym świecie.

W naszym ostatnim przekazie zasygnalizowaliśmy, że kontynuacja istnienia ludzkości (w pewnej formie) jest już teraz zagwarantowana. Nie było o tym (czyli przetrwaniu ludzkiego życia na Ziemi) mowy przed latem 2007, jednak działania wielu istot przeważyły szalę. Niestety, nie oznacza to, że ominie was duchowe oczyszczanie waszej planety, ani trudne wyzwania ktorym stawią czoła wasze instytucje, wasze kulturowe założenia czy wasza gospodarka. Wszystko to zostało zbudowane na ruchomych piaskach a wy czujecie już na sobie wiatr przyszłości.

Nasze uwagi podzielilibyśmy na dwa obszary: transcendencji i transformacji. Gdy rozpoczyna się chaotyczna faza rekonstrukcji – czyli faza w ktorej się teraz znajdujecie – wszystkie struktury zostają poddane w wątpliwość. Rozwiewają się ludzkie losy skalkulowane w oparciu o oczekiwane rezultaty. Jest to czas ogromnego zamieszania z ktorego wyłaniają się prymitywne emocje strachu oraz wrogości. Jest to wynik działania kilku sił, ktore chcemy tutaj omowić.

Po części ta chaotyczna faza wynika po prostu z przejścia z jednego wymiaru świadomości w kolejny. Gdy Ziemia oraz ludzkość przemieszczają się z czterowymiarowej świadomości do świadomości pięciowymiarowej – ktora znajduje się na zewnątrz ograniczeń czasu i przestrzeni tak jak je postrzegacie – występuje tarcie pomiędzy starym i nowym światem. A wy znajdujecie się pośrodku.

Wraz ze wzrostem ilości ludzi, ktorzy doświadczają zmian paradygmatu za pomocą nagłych skokow w duchowym zrozumieniu, stary świat się destabilizuje. Nowy świat, wraz ze swymi nowymi kulturowymi, politycznymi oraz ekonomicznymi założeniami nie jest jeszcze w fazie rozkwitu, tak więc znajdujecie się na swoistego rodzaju ziemi niczyjej, gdzie stare poglądy się już nie sprawdzają, jednak nowe poglądy nie zyskały jeszcze użytecznej formy wyrazu. Tak więc to jest jeden z powodow, dla ktorego doświadczacie trudności w tym przejściu pomiędzy wymiarami.

Nie mniej jednak w grę wchodzi jeszcze inny, bardziej podstępny element. Istnieją pewne znaczące grupy interesu, ktore pragną aby stary świat dominacji i kontroli trwał nadal, i używają wszelkich środkow jakimi dysponują aby to zagwarantować.

Rodzaj kontroli o ktorej mowimy jest tak wszechobecny oraz jest na tyle integralną częścią struktury waszego społeczeństwa, że często łatwo go nie zauważyć – a o to dokładnie chodzi tym, ktorzy pragną was kontrolować. Za ten rodzaj kontroli nie jest odpowiedzialna jakaś pojedyncza osoba czy grupa osob. Pochodzi ona z wielu kierunkow oraz źrodeł. Pochodzi ze źrodeł ktorych nigdy byście nie podejrzewali, włączając w to instytucje religijne, polityczne oraz ekonomiczne. Jednak proby kontrolowania was wcale się na tym nie kończą. Wiele elementow, ktore dopuszczają się manipulacji w waszym świecie to ingerencja międzywymiarowa oraz międzygalaktyczna.

Bez względu jednak na źrodło, dni tych ktorzy usiłują kontrolować wasz los ze swych egoistycznych pobudek są policzone. Przejścia z czterowymiarowej świadomości do świadomości piątego wymiaru nie można już zatrzymać, podobnie jak nie można uniknąć nastania świtu kolejnego dnia. Ewolucja świadomości na Ziemi, oraz samej Ziemi, znajduje się w środku dynamicznej przemiany, a wy jesteście jej zasadniczą częścią.

Aczkolwiek, pragniemy abyście zrozumieli, że przejście z waszej obecnej, czterowymiarowej rzeczywistości w piąty wymiar (oraz wyższe) nie zanosi się na łatwe. Z powodu nieodłącznego chaosu, jaki występuje podczas przejścia z jednego wymiaru do drugiego oraz z powodu ingerencji w wasz świat sił pozaziemskich, a także międzywymiarowych oraz międzygalaktycznych inteligencji, przejście to będzie o wiele trudniejsze.

Nie chcemy przez to powiedzieć, że nie możecie złagodzić negatywnych zdarzeń w waszej przyszłości za pomocą działań ktore możecie podjąć. Chodzi nam tylko o to, że pełne gracji, zbiorowe przejście w wyższe wymiary jest raczej mało prawdopodobne.

Zawsze unikaliśmy dzielenia się informacjami o naturze alarmistycznej, ale musimy być także szczerzy i bezpośredni w naszej ocenie.

Jak już wspomnieliśmy, reszta tego roku jak i rok 2008 wyrożniać się będą nasileniem w przesunięciu wymiarow oraz wzrostem planetarnej manipulacji i kontroli. Ow rownoległy proces – przemieszczanie się w gorę, do progu pięciowymiarowej rzeczywistości (foyer wyższej planetarnej rzeczywistości, ujmując to metaforycznie) oraz jednoczesne wysiłki mające na celu kontrolowanie oraz hamowanie ludzkiego ducha staną ze sobą do prawdziwych zmagań w przeciąganiu liny. W rzeczy samej, walka o ludzkiego ducha już się rozpoczęła.

Niewiele może zrobić pojedyncza osoba aby uczynić mniej dotkliwym zbiorowy los ludzkości. Jednak wychodząc poza zbiorową kontrolę oraz manipulację umysłu, ktora działa hipnotyzująco na ogoł ludzi na tym świecie, macie możliwość w realny sposob wpłynąć na swoj własny los.

Aby tego dokonać, musicie znaleźć sposob na wykroczenie poza własne ograniczenia, przez co rozumiemy ograniczenia w waszym myśleniu, ktore zostały wam narzucone przez wasze instytucje, rządy i religie. Musicie znaleźć sposob aby wyjść poza (transcendować) komunikaty strachu oraz terroru ktore są projektowane do ludzkiej świadomości poprzez wydarzenia, ktore rozwijają się na waszych oczach oraz manipulatorow tych wydarzeń, ktorych nie widzicie. Jeżeli macie przetrwać ten okres, musicie transcendować to co się dzieje, lub to co się najprawdopodobniej wydarzy w otaczającym was świecie. Musicie odnaleźć swoj własny duchowy rdzeń.

Nie istnieje jakiś magiczny sposob, aby tego dokonać. Każdy z was posiada kilka drog, ktore doprowadzą was do punktu samopoznania swojej własnej świadomości, do uświadomienia sobie swojej własnej boskości; a będąc już w tym miejscu będziecie mogli o wiele łatwiej odłączyć się od wydarzeń, ktore rozgrywają się dookoła was. Nauczycie się transcendować ten świat. Jeden z waszych wielkich duchowych nauczycieli kiedyś rzekł: “Bądźcie w tym świecie, ale nie z tego świata.” W nadchodzących czasach, ktorych już zaczęliście doświadczać, jest to bardzo dobra rada.

Nie wystarczy jednak jedynie odseparować się i wyjść poza ten świat. Musicie rownież przemienić/przetransformować świat i nie chodzi nam o ten większy świat, ponieważ jest on poza zasięgiem waszego wpływu. Mamy na myśli świat dookoła was, grupę waszych przyjacioł czy ukochanych, oraz ziemię ktora znajduje się pod waszymi stopami. O tym świecie właśnie mowimy i ten właśnie świat musicie transformować nawet gdy dookoła będziecie widzieć dowody tego, że ten większy świat podupada lub się rozlatuje. Będzie to wymagać większego stopnia duchowego mistrzostwa. Nie mowimy, że to jest lub będzie łatwe, jednak twierdzimy że absolutną koniecznością jest to, abyście transcendowali i transformowali wasz świat – obie te rzeczy jednocześnie – abyście mogli przejść przez to igielne ucho.

Tak więc, gdy będziecie już zniechęceni stanem świata, radzimy wam, abyście transcendowali tę swoją słabość, wyszli poza manipulację oraz poczucie oddzielenia, ktore jest wam narzucane, abyście wyszli poza formę zbiorowego umysłu. Jest to dosyć trudna sprawa, ponieważ musicie odnaleźć swoją własną drogę prowadzącą do radości waszego serca, nawet pośrod cierpienia ktore może was otaczać. W ciągu najbliższych lat niejeden raz duchowo wrażliwe osoby poczują pragnienie poddania się. To czas aby na nowo poszukać inspiracji i wyłącznie od was zależy jak tego dokonacie, aczkolwiek mamy dla was kilka sugestii.

Przekierujcie swoją uwagę z siebie oraz swoich problemow na otaczający was świat, na ziemię pod waszymi stopami, zwroćcie ją w kierunku swojej lokalnej społeczności, swoich przyjacioł, nieznajomych ktorzy was otaczają, w kierunku tych ktorych kochacie. Odkryjcie co możecie zrobić, aby uczynić świat w ktorym żyjecie lepszym miejscem. Tak naprawdę są to bardzo proste rzeczy. Może to być uśmiech, pocieszające słowo, zrobienie miejsca dla samochodu ktory przed wami zawraca; może to być zaoferowanie jedzenia komuś kto jest głodny; może to być wyłączenie waszego telewizyjnego urządzenia kontroli umysłu i zabawa ze swoimi dziećmi lub zwierzętami. Możecie zasadzić drzewo. Macie nieskończenie dużo możliwości aby we właściwy sposob wpłynąć na otaczający was świat, a wowczas zauważycie jak łączycie się na nowo ze swoją lokalną społecznością, mimo tego, że siły ktore manipulują tym światem mogą probować to zniweczyć.

Zrozumcie, że siła tkwi w prostocie, dlatego też w swoich przekazach zazwyczaj mowimy o prostych podstawach. Jak zawsze, sugerujemy abyście doskonalili używanie Holonu Rownowagi, ktory jest wysoce efektywnym sposobem na radzenie sobie z energetycznymi niestabilnościami gdy takowe mają miejsce.

Zachęcamy was rownież, abyście żyli świadomie pełni zachwytu i wdzięczności, ponieważ subtelne harmonie tworzone przez te stany emocjonalne będą was w pewien sposob ochraniać i unosić was do gory nawet wtedy gdy świat będzie pikować ostro w doł.

Żyjcie chwilą nawet gdy wasza kultura oraz gospodarka przechodzi przez trudne czasy. Odnajdźcie w sobie przestrzeń, aby oddzielić się i wyjść poza to, co wydaje się dziać dookoła. Wtedy być może doznacie najciekawszego z doświadczeń. Dojrzycie kosmiczny żart, a wtedy cała ta afera na waszej planecie wyda wam się zarowno interesującym jak i zabawnym przejściem w wyższą świadomość.

Nie mniej jednak, oczywiście, rozbawienia tego doświadcza się jedynie wtedy, gdy obserwuje się to wszystko z dogodnego punktu w wymiarze piątym oraz wyższych. Nie zawsze łatwo jest dostrzec komiczność sytuacji gdy zachodzą one w dualistycznym świecie – zwłaszcza gdy jest się w nim zamkniętym. Dlatego właśnie zachęcamy was abyście transcendowali swoj świat – świat w takiej formie w jakiej wierzycie że istnieje – i wkroczyli w wyższą oktawę świadomości. Czeka na was nowy wszechświat pełen możliwości.

Hatorowie 14 listopad 2007, Budapeszt, Węgry

Tłumaczenie polskie: Jarosław Szmołda, www.greenangels.org